×

אנחנו באגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS מחויבים לשקיפות מלאה.

שקיפות היא אחד מהערכים לאורם אנו צועדים לאורך כל הדרך ואנו מאמינים שהיא תנאי יסוד הכרחי לשיח ועשייה משותפת המבוססים על אמון, כנות ויושר.

אנחנו יודעים גם שלכם, הנמצאים כאן לצידנו, שקיפות חשובה לא פחות.

בחירת שנה

2020

קבצים להורדה

  • אישור ניהול תקין 2020
  • Download

שאלות נפוצות

בזכות התרומות אנו נותנים תמיכה גדולה יותר לכפרים למועדוניות ולתוכנית גשר לעצמאות , אנו יכולים להשקיע בילדים וצעירים מעבר למה שמתקבל ע”י משרד הרווחה בכדי שיכולו לגדול כמו כל ילד אחר. לדוגמא: יותר טיפולים רגשיים/שיעורי עזר לכל ילד לפי צרכיו, חוגים, טיולים , ימי הולדת, בר/בת מצווה ועוד.

כיף גדול שאתם מעוניינים לתרום לנו! ניתן לעשות זאת במגוון דרכים:

* תרומה באתר באמצעות כרטיס אשראי

* העברה בנקאית – בנק לאומי סניף 855  מס חשבון 34290034

* שליחת צ’ק בדואר לכבוד האגודה הישראלית לכפרי ילדים

* בעמצאות PayBox למספר 058-781-9800

* תרומה במזומן

כמובן שכן. כל תורם המעוניין להפסיק את תרומתו יכול להתקשר אלינו (9588*), לשלוח מייל לכתובת info@soschildren.org.il, או לכתוב לנו הודעה בדף הפייסבוק 

משה אריה קורץ נולד בעיירה יבוז’נו שבגליציה ב-1881. בן בכור למשפחה שמנתה ארבעה בנים. כבר בילדותו התגלה כבעל כישרונות וזיכרון מופלג והצטיין בכל דבר שעשה. בעקבות מפגש עם צעירים יהודים משכילים בקרקוב נתפס לרעיון הציונות, למד עברית ושאף לעלות לארץ. קודם לעלייתו סיים את בית המדרש לרבנים בווינה ולמד היסטוריה ופילוסופיה עד לתואר דוקטור.

ב-1936, לאחר נישואיו עם חנה מרים עלה עמה לארץ, התיישב בתל אביב ומיד החל בפעילות ציבורית ב”הגנה” וב”הפועל המזרחי”. הוא מילא תפקידים מרכזיים בתנועה והקדיש זמן רב במיוחד לתחומי נוער, חינוך ותרבות.

בשנת 1960 מונה למנכ”ל משרד הסעד וכיהן בתפקיד זה 18 שנה. בעקבות עבודתו זו עברה המשפחה להתגורר בירושלים. במשך תקופת כהונתו קידם את פיתוחם של מוסדות רווחה רבים ובהנהגתו עבר השירות הסוציאלי בארץ תהליך מואץ של קידום וייעול, תוך בניית רשת מסועפת של מועצת ציבוריות למשימות חברתיות מיוחדות למען שכבות חלשות.

בשנים הראשונות לכהונתו כמנכ”ל נמנע ד”ר קורץ מהיענות להזמנות לאירועים מקצועיים בגרמניה ובאוסטריה, משום שעסק עם תום מלחמת העולם השנייה ב”שליחות הצלה” בארצות רבות באירופה המזרחית והיה מעורב בענייני עלייה. החוויות שצבר בתקופה זו הביאו אותו להחרים כל דבר מתוצרת גרמניה ואוסטריה. אך במשך הזמן הבין, כי תפקידו דורש ממנו שינוי גישה והוא נענה לביקור בכפר ילדים באוסטריה, שהוקם על ידי “האגודה הבינלאומית אס.או.אס כפרי ילדים”. הביקור הוביל לתחילתה של מערכת יחסים ארוכה עם מנהלי הארגון בווינה, שהייתה מבוססת על הערכה עמוקה, כבוד והבנה הדדית.

לקראת פרישתו מתפקידו כמנכ”ל משרד הסעד שכנע ד”ר קורץ את הנהלת הארגון להקים כפר בישראל ולאחר שנענה בחיוב ייסד בשנת 1977 בישראל עמותת מתנדבים בשם “אס.או.אס כפרי ילדים בישראל”, שד”ר קורץ עמד בראשה. כפר הילדים “נרדים” שבערד נפתח רשמית באוקטובר 1981 וקצת מעל לעשור מאוחר יותר הונחה אבן הפינה להקמת הכפר השני “מגדים” שבמגדל העמק. ד”ר קורץ ייזם את הקמת הכפר “מגדים”, אולם הוא נפתח לאחר פטירתו.

עד ליום מותו, ב-25.11.1994, היה ד”ר קורץ פעיל מאוד בענייני הכפר, מבקר בו בקביעות ומקדיש את עתותיו ללא לאות לקידום הילדים שמצאו את ביתם ב”נרדים”.

ביתו של ד”ר קורץ, הגב’ שלומית רובין וכן נכדו מר ליאור מאי הם חברים באסיפה הכללית של האגודה הישראלית לכפרי ילדים אס.או.אס. ויחד עם שאר צאצאיו מתנדבים ותורמים רבות לילדי הכפר

ילדים וצעירים מופנים אלינו על ידי מחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. במקרים רבים מדובר בילדים המוצאים מבתיהם ע”י צו בית משפט. הם מגיעים אלינו כי הבית אינו מהווה עבורם עורף משפחתי ומקום בטוח.

תוכנית גשר לעצמאות מיועדת לצעירים וצעירות בוגרי פנימיות והשמה חוץ ביתית. כדי להצטרף יש למלא את טופס ההפניה באתר גשר לעצמאות בכתובת https://www.gesher-le.org/ .

הפניה לתוכנית כרוכה בחוות דעת של איש מקצוע, רצוי עובד סוציאלי שליווה בעבר או מלווה כעת את הצעיר/ה, כגון: עו”ס הפנימיה, עו”ס יתד, או עו”ס משפחה מאגף הרווחה ברשות המקומית (לפי הכתובת בת.ז). במידה ואין טיפול של עו”ס, ניתן להיעזר בכל גורם מקצועי אחר איתו יש לצעיר/ה היכרות משמעותית כגון: רכז מכינה או שנת שירות, מש”קית ת”ש, וכו’.

כמובן, נציגי השטח שלנו עובדים ברחובות ובקניונים ברחבי גוש דן. הם לבושים בחולצות העמותה ונושאים תגי שם עם מספר הח.פ שלנו. גם בשטח ניתן לתרום באמצעות כרטיס אשראי או הוראת קבע דרך חשבון הבנק. לכל שאלה נוספת בנושא ניתן להתקשר למספר 9588*.

משכורות ההנהלה ממומנות על ידי תקורות ולא על ידי תרומות. הוצאות הנהלה וכלליות שלנו הוא פחות מ-10% מהתקציב. דוחות העמותה גלויים ושקופים ואנו בעלי תו מידות.