×

אלפי ילדים בישראל גדלים ללא הדברים הבסיסיים והטבעיים ביותר בחיים: אהבה, הגנה, כבוד, חיבוק משפחתי ותחושת שייכות. הרבה מהם אף נמצאים בסיכון ממשי, ללא תמיכה משפחתית או יד מכוונת, שתוביל אותם למקום יציב ובטוח. עבור אותם ילדים, הבית אינו מקום בטוח. חלקם הוצאו ממנו עקב התעללות, אלימות, או חוסר יכולת של הוריהם לגדל אותם.

כבר יותר מ-40 שנים שהאגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS היא כתובת לעזרה ולהצלה עבורם. באמצעות כפרי הילדים שלנו, מועדוניות היום ודירות המעבר, אנחנו פותחים דלת לבית חם, משפחה אוהבת, וסביבה עוטפת ומכילה עבור הילדים והבוגרים שלנו. אנו עושים הכל כדי שאף ילד לא יגדל לבד.

האגודה היא חלק מארגון כפרי הילדים הבינלאומי שהוקם באירופה לאחר מלחמת העולם השנייה במטרה להעניק בית חם ואוהב למאות אלפי יתומים. מאז ועד היום, הארגון פועל ללא מטרות רווח ומסייע למיליוני ילדים ברחבי העולם לגדול בכבוד ובביטחון. הארגון מכבד את כל הדתות והלאומים ופועל לשמירה על הצביון והמסורת האמונית של הילדים.

כל מה שאנחנו עושים מתאפשר בזכות תמיכה של שירותי הרווחה ובזכות תורמים – מוסדיים ופרטיים, שהופכים לשותפים שלנו למטרה, וסוללים את הדרך של הילדים והבוגרים שלנו לחיים טובים ועצמאיים.

כל שקל קובע וכל תרומה חשובה ועוזרת לנו להעניק להם אהבה ללא תנאים – מקום טבעי ונעים לגדול בו, תמיכה נפשית, עזרה בלימודים, חוגי העשרה, ועוד. בזכות קהילה מחבקת ושגרת יום בריאה מלאת חוויות מעצימות, הילדים והצעירים שלנו מקבלים את הכלים לנתב מחדש את ההווה והעתיד שלפניהם, בדרך לחיים טובים ועצמאיים.

אנחנו צריכים גם את העזרה שלך!

136

מדינות בארגון SOS העולמי

9

 מועדוניות יום

16

דירות צעירים

2

כפרי ילדים

1

מרכז חירום

החזון שלנו

להעניק לכל ילד וילדה הזדמנות אמיתית לילדות בטוחה, מאושרת, ועטופה באהבה

משפחתיות

מציעים בית חם, אוהב ובטוח

המשפחתיות היא מהות הפעילות שלנו. אנחנו משלימים את החסר ממנו סובלים הילדים בעזרת בנייה של תא משפחתי ומעניקים להם את כל מה שמשפחה אמורה לתת: תמיכה, ביטחון, חום ואהבה. אנחנו נוטעים בילדים את תחושת השייכות הטבעית למשפחה ותמיד נהיה שם עבורם, בכל שלב בחייהם.

מחויבות

מקיימים הבטחות

אנחנו מחויבים – הן לילדים והן לתורמים והשותפים שלנו. המחויבות שלנו לעזור לדורות של ילדים לחיות חיים טובים יותר מובילה לטיפוח קשרים עמוקים וארוכי טווח עם התורמים שלנו, השותפים שלנו לדרך, והקהילות בהן אנו פועלים. אנחנו מאמינים שלהתחייבות לזמן ארוך יש השפעה משמעותית וחשובה.

אומץ

נוקטים יוזמה

מאז ומתמיד האמנו שיש לעשות מאמץ ולהגיב לתנאים המשתנים בחברה הישראלית. עלינו לקחת על עצמנו אתגרים חדשים למען רווחתם של הילדים במציאות המשתנה. אנו אקטיביים ופועלים להשתפר ולהתקדם כל הזמן.

אמון

סומכים זה על זה

כל אחד מאיתנו מאמין בעצמו, וביכולותיו ובפוטנציאל של האחר. אנחנו תומכים זה בזה, מכבדים זה את זה ובונים סביבה של אמון המאפשרת לנו ללמוד מכל הסובבים אותנו ולפעול בשקיפות מול התורמים והשותפים שלנו במטרה להבטיח את רווחתם של הילדים ולספק להם טיפול בסטנדרטים גבוהים.

הצוות שלנו

הרבה מהנכשלים הם אלה שלא ידעו עד כמה היו קרובים להצלחה כאשר ויתרו

נלי גבע

מנכ"לית העמותה

אין קיצורי דרך למקומות שאליהם שווה להגיע

דוד רזי

סמנכ"ל

להותיר לדורות הבאים עולם טוב יותר מזה שמצאנו

שי קרביוב

מנהל פיתוח תכניות

הדבר הכי יפה בעולם זה חיוך של ילד. הדבר הטוב הבא? לדעת שאתה הסיבה מאחורי זה

הילה טישלר

מנהלת מחלקת גיוס משאבים

כל מה שמוחו של אדם יכול לקבל ולהאמין בו, הוא גם יכול להשיג

מעין שטרלינג

מנהלת משאבי אנוש

כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו

עופר תורג׳מן

מנהל כפר נרדים

טיפה אינה חוצבת בסלע בכוח, אלא בכוח ההתמדה

שרון מלה

מנהל כפר מגדים

צריך להאמין ולחלום שהשמיים הם הגבול

מרינט וקנין

מנהלת מועדוניות

יערה ביטון

מנהלת מירכז חירום

כל עוד הנר דולק אפשר לתקן

מור רבי מזרחי

מנהלת תוכנית גשר לעצמאות

ועד מנהל

הוועד המנהל מורכב מהגרעין המייסד של העמותה, אנשי עסקים ודמויות מפתח שנרתמו לעשייה.

חברי הוועד מגבשים את המדיניות ואת האסטרטגיה של העמותה ופועלים בהתנדבות מלאה.

נתן מאיר

יו"ר העמותה

נתן מאיר

לשעבר מנהל לשכת הפרסום הממשלתית (לפ”מ). לפני כן שימש מר מאיר בתפקיד הציר הכלכלי וראש המשלחת הכלכלית בשגרירות ישראל בלונדון. כמו-כן עבד בתפקידים בכירים בתחום הכלכלי והתקציבי ושימש בתפקיד סגן החשב הכללי של ממשלת ישראל.

יהודית חזני

יהודית חזני

מאמנת אישית ויועצת ארגונית בתחומי ניהול, יעוץ תעסוקתי ובחירת קריירה. לשעבר ראש מחלקת תכנון כוח אדם (ניצב משנה) וראש מחלקת סגל (ניצב משנה) במשטרת ישראל. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בחינוך.

גבריאל נחום

גבריאל נחום

מנכ”ל ובעלים חברת גתרו העוסקת בנושאי פיתוח הכפר בעולם השלישי. לשעבר מנכ”ל חברת ארע אופטימה שעסקה בחקלאות בניה וחברה באפריקה. בעל ניסיון של עשור במשרד החוץ. בוגר ומוסמך של האוניברסיטה העברית במדע המדינה ולימודי המזה”ת.

אלכס לבנטל

אלכס לבנטל

לשעבר ממונה על מנהל בריאות הציבור, רופא מחוז ירושלים, וסמג”ד רפואה באוגדת הצנחנים. היה ממונה על קשרי חוץ מטעם משרד הבריאות וייצג את ישראל במוסדות האומות המאוחדות.

חיים פוזנר

חיים פוזנר

יזם ואיש שטח. בעבר מקדם תעסוקה והשכלה לאוכלוסיות מוחלשות בחברה למתנ”סים וסמנכ”ל חל”צ, ת”בת, בגו’יינט  ישראל.

בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי החברה ותואר שני במנהל עסקים.

שרית גלעדי – דור

שרית גלעדי – דור

בעלת ותק רב בתחום ההסברה, השיווק והמיתוג במגזר הציבורי והעסקי .כיהנה בתפקידים בכירים בארגונים כלכליים מובילים במשק: דוברת בנק ישראל, חברת החשמל, מס  הכנסה, בנק מזרחי, ומנהלת פיתוח עיסקי ותקשורת בKPMG סומך חייקין. משמשת יועצת תקשורת לארגונים ציבוריים ופרטיים ומלווה אותם בתהליכי מיתוג מורכבים.

בעלת תואר שני במדעי המדינה ותקשורת.

עמנואל ליברמן

עמנואל ליברמן

החל את דרכו כקצין בחיל החימוש, שימש כמנהל תכנון ולוגיסטיקה במספר חברות גדולות, וכיום יועץ פנסיוני בבנק דיסקונט. בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ותואר שני עם התמחות במימון.

עו"ד חנה קלר אורנשטיין

עו"ד חנה קלר אורנשטיין

ניצבת בדימוס. שירתה כנציבת קבילות השוטרים והסוהרים וכן בשורת תפקידים בכירים במשטרת ישראל. לשעבר עוזרת ליועץ המשפטי, נשיאת בית הדין לערעורים, היועצת המשפטית של המשרד לביטחון הפנים, נציגת השר לביטחון פנים, ייצוג המשרד לביטחון פנים ויו”ר המשלחת לאו”ם בוועדה לנושאי אכיפת החוק ומניעת פשיעה אזרחית.

בן ציון בראנץ

בן ציון בראנץ

בעבר ראש תחום פנימיות המשרד הרווחה.

לאורך השנים מילא תפקידים בכירים במשרד.

השתתף הפרויקט העלאת ילדים יהודיים מצ’רנוביל ומארצות חבר העמים ושילובם בפנימיות בישראל.

בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, חינוך ומדעי המדינה ותואר שני במנהל ציבורי.

חגי פולק

חגי פולק

ליאור מאי

ליאור מאי

קטרין מיילינק

קטרין מיילינק

נציגת מטעם האירגון הבינלאומי כפרי ילדים אס.או.אס בועד מנהל

ד"ר משה אריה קורץ ז"ל

מייסד העמותה בישראל

ד"ר משה אריה קורץ ז"ל

ד”ר משה אריה קורץ היה מנכ”ל משרד הסעד במשך 16 שנה. אחרי פרישתו לגמלאות יזם והקים את כפרי הילדים נרדים ומגדים. בנוסף, הקים שתי קרנות סיוע לבוגרי הכפרים ברכישת השכלה ומיומנויות לחיים עצמאיים.