×

תכנית גשר לעצמאות בשיתוף משרד הרווחה נולדה מתוך חלום. חלום של בוגרי ובוגרות הכפרים שלנו שבגיל 18 יצאו לדרך חדשה ומאתגרת, מלאה בסימני שאלה, חששות ולא מעט בדידות. אנחנו, שהיינו עבורם בית חם אוהב ומוגן לאורך שנת הילדות והנעורים, ידענו שהמסע שלהם רחוק מלהסתיים.

כיום, מפעילה העמותה 16 דירות בקהילה בפריסה גאוגרפית רחבה. הדירות מהוות עוגן וגשר לחייהם הבוגרים של 96 הצעירים שלנו. כל אחת מהדירות היא בית חם, מכיל ומאפשר ל – צעירים וחיילים בודדים מקום בטוח, אוזן קשבת, ארוחה חמה, יד מכוונת וחיוך אוהב.

מלוות הדירה וצוות התוכנית כולו תמיד עומד לרשות הצעירים ונמצא שם להכוונה בכל תחומי החיים: תכנון העתיד, התנהלות כלכלית, השתלבות בשירות צבאי משמעותי, השכלה אקדמית והכשרה מקצועית, עולם העבודה, מימוש זכויות בכל תחומי החיים, ומתן כלים לחיזוק הקשר עם המשפחה.

"כל העולם כולו, גשר צר מאוד …. והעיקר לא לפחד כלל" (ר' נחמן מברסלב)

אנחנו בגשר לעצמאות יודעים שהעולם מלא בגשרים אותם צריך לעבור ושהמעבר בהם עשוי להיות מאתגר ומפחיד. אנחנו כאן כדי להושיט יד מכוונת לאורך כל הדרך ולתת את הכלים הנכונים למעבר בגשרים אל העתיד.

16

דירות צעירים

25 - 18

גילאים

העצמה נשית

תוכנית לעצמה נשית נועדה לעודד את הצעירות שלנו להגדיר את עצמן מחדש, לבחור באהבה עצמית, אורח חיים בריא, ומערכות יחסים חיוביות. המשימה שלנו היא לעזור להן למצוא את הכח הפנימי להגשים את חלומות ההשכלה שלהן ולממש את מלוא הפוטנציאל האינטלקטואלי, החברתי והכלכלי שלהן.

המשתתפות שלנו הן נשים צעירות המתמודדות לבדן עם האתגרים שבמעבר לחיים בוגרים ונמצאות במצב סיכון גבוה לאלימות פיזית ומינית, ניצול, הפרעות אכילה ואובדנות.

התוכנית שלנו בנויה בגישה הוליסטית וכוללת מפגשים אישיים עם מדריכה ויועצי קריירה מקצועיים, סדנה קבוצתית בנושאים כמו זהות מגדרית, תפיסות על מיניות, מערכות יחסים בריאות והתמודדות עם קונפליקטים, וסדנת קריירה. 

צעירות חרדיות בסיכון

עבור צעירות חרדיות נעדרות עורף משפחתי, המעבר מחיי פנימייה לחיים עצמאיים הוא מאתגר לכשעצמו. ביצוע המעבר הזה תוך רצון להישאר חלק מהקהילה החרדית לגווניה הוא כבר אתגר אחר לגמרי.

הפעלת דירות האשכול החרדי נולדה מזיהוי הצרכים הייחודיים של אותן צעירות. פיתחנו עבורן מענים ייחודיים ומותאמים הכוללים ליווי רוחני לצד כלים מעשיים, יכולת לפריצת דרך אישית לצד דבקות בערכי האמונה וקיום אורח חיים חרדי, ומעל הכל הידיעה שתמיד ובכל מצב הצוות המלווה נמצא שם עם חיוך, במסירות ובאהבה.