שאלות נפוצות

 

מה פועלו של ארגון SOS  ישראל - למי הוא מסייע? 
מי הקים את ארגן SOS העולמי?
מה זה כפר ילדים?
מהו המטה הארצי?
כיצד ילדים משתלבים בקהילה?
היכן לומדים ילדי SOS?


כיצד אוכל לתרום לכפרי הילדים של SOS.?
מה היא שותפות עסקית?

 

מה פועלו של SOS ישראל - למי הוא מסייע?

אגודת כפרי ילדים SOS ישראל מסייעת לילדים בסיכון, ליתומים או לאלה שמשפחותיהם אינן יכולות לטפל בהם. הטיפול נעשה באמצעות הפעלתם של כפרי ילדים, בתי נעורים ומסגרות נוספות של חינוך ותמיכה. מסגרות אלה פועלות גם לקידום זכויות הילד.

ב- 1981 הוקם כפר הילדים הראשון "נרדים" בערד ובשנת 1997 הוקם הכפר השני "מגדים" במגדל-העמק. 

כיום, אנו מסייעים ליותר מ- 240 ילדים ונוער אשר מופנים אלינו על ידי רשויות הרווחה או ע"פ צו בית משפט, לאחר שהוגדרו "כילדים בסיכון" (בעקבות הזנחה קשה, התעללות פיזית ונפשית או מעוני ועוד). 

מי הקים את ארגן SOS העולמי?
הרעיון של הקמת כפרי הילדים אס-או-אס (S.O.S) הוא פרי רוחו של הרמן גמיינר שהקים את התנועה הבינלאומית שמרכזה באינסברוקאוסטריההרעיון שקרם עור וגידים התפתח למוסד בינלאומיכלל-אנושי והומניטרי הנתמך ע"י תרומות מתנדבים וחברים ברחבי העולםהתנועה החלה עם הקמת הכפר הראשון באימסט בשנת 1949. כיוםהארגון פועל למען רווחת ילדים ונוער במצוקה ב-132 מדינות ואזורים אוטונומיים ברחבי העולם ומונה 491 כפרי ילדים ובתי נעורים הנותנים קורת גג ליותר מ- 75,000 ילדים ומתבגריםמעל מיליון אנשים נהנים משירותי הארגון הכולל תוכניות חינוכיותחברתיות ורפואיות ש- SOS מפעילה יחד עם סיוע לילדים במוקדי חירום ברחבי העולםמוסדות SOS בכל העולם נתמכים על ידי תרומותמתנדבים וחברים במטרה לזקוף קומתם של ילדים "חסרי ביתשגורלם לא שפר עליהםארגון SOS נוטע בילדים תקווהמעודד אותם להצלחה ומגביר את סיכוייהם לעתיד טוב יותר בזכות הסביבה שהוא יוצר עבורם
אודות ארגון SOS עולמי

 

 

מה זה כפר ילדים?

כפר הילדים בנוי במבנה משפחתי ומורכב מ- 12-10 בתי ילדים ובתי מתבגריםתפיסת העולם של SOSמבוססת על "טיפול משפחתי ארוך-טווח", כל בית ילדים מהווה יחידה משפחתית עם אם בית משלה המטפלת בשבעה ילדים בגילאים שוניםבחוםבאהבה ובכבודונוסכת בהם רגש של שייכות ואוירה חינוכית–טיפולית
לכתבה על הנושא

 

מהו המטה הארצי?

לכל ארגון כפרי ילדים SOS יש מטה ארצי כדי לתאם את כל פעילויות כפרי הילדים של SOS ושירותיהם במדינההמטות הארציים מבצעים את המשימות הנדרשות (כגון הנהלת חשבונותתקשורת עם הרשויות ועם ארגונים אחריםמתן שירותי חסותוכו') בדרך היעילה והחסכונית ביותר.

אודות אגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS ישראל

 

כיצד ילדים משתלבים בקהילה?

ילדי SOS לומדים בבתי ספר ברשות המקומית שבקרבת הכפר ושותפים לפעילויות הקהילההרעיון הוא לשלב את הילדים באופן טבעי בקהילה כאזרחים מן השורההילדים מתנדבים במסגרות שונות כגון מד"א והמשמר האזרחיבוגרים רבים התגייסו לצה"ל ולשירות לאומי והשתלבו לאחר מכן בקהילה והקימו בית בישראל.

 

היכן לומדים ילדי SOS?

המטרה העיקרית בתחום החינוך הוא שילוב של ילדי הכפר בבתי הספר השונים באזורי הכפרבשלבי הקליטה הראשונים של הילדים המטרה היא ליצור תוכנית לימודים אישית לכל ילד על פי יכולותיו וכישרונותיו.יש בכפרים מערך נרחב של שיעורי עזר לאחר השעות הרגילות בבית הספר בין השעות 17:30-14:30.העזרה ניתנת בהבנת החומר הנלמד בכיתהבהכנת שיעורי בית ובלימודים כלליים.

מידע על מערך חינוכי בכפר מגדים

 

כיצד אוכל לתרום לכפרי הילדים של SOS.?

אם ברצונך לתרום לכפרי הילדים של SOS דרך האתרעבור בבקשה לעמוד התרומות

כל תרומה תתקבל בברכהקטנה כגדולהבאופן ארעי או בדרך קבעניתן לתרום דרך האתר בכרטיס אשראיבטלפון או ע"י מילוי טופס.

האגודה הישראלית לכפרי ילדים SOS ישראל

הינה עמותה רשומה – תרומה מוכרת לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה
לעמוד תרומות 

 

מה היא שותפות עסקית?

שותפות עסקית מציעה לחברות את האפשרויות לשפר את איכות החיים של ילדינולעודד הכרה והשתתפות בקהילה בה פועלת החברהלעורר את רוח הצוות בקרב העובדים ולהשקיע בפרויקטים של SOS לפי בחירתהכיום כבר קיימות מספר שותפויות עסקיות שכאלה עם כפרי הילדים של SOS.

עסקים למען SOS ישראל 

 

למידע נוסף מלאו את הפרטים בטופס בהמשך הדף למטה.

שדות חובה*
בקש מידע

שם פרטי*

שם משפחה*

כתובת דוא"ל*

מספר טלפון

הערות