ברכה גרוס מתנדבת בשירות הלאומי- מעניקה ערך מוסף לחינוך ילדי הכפר

ברכה גרוס, בת 19 מהר נוף בירושלים, הינה אחת משלוש בנות השרות הלאומי שמתנדבות השנה בכפר. המסלול של בנות השירות הלאומי ,שפועל כבר מזה עשור בכפר, הוא המסלול המקביל לנערים ונערות המבקשים לתרום בשנת שירות, לפי גיוסם לצבא. הייחודיות שלהן באה לידי ביטוי בחשיפת ילדי הכפר לערכים ולתכנים דתיים ומסורתיים החשובים לכל יהודי באשר הוא, כגון: חגים, שבת, בר/בת מצווה ועוד. ברכה מספרת על חוג "פרשת השבוע" שהיא ושתי חברותיה מובילות לילדי השכבה הצעירה:

"מידי שבוע אנו מפעילות את חוג "פרשת השבוע" שמיועד לגילאי א-ג אך פתוח לכל הילדים שמעוניינים להעמיק את ידיעותיהם".
 
חוג זה עוסק בנושאי הפרשה של אותו השבוע דרך פעילויות  חוויתיות כגון : תיאטרון בובות, משחקים חידות, הצגות, סיפורים ועוד. פעילות מיוחדת שהעברנו לילדים הייתה קבלת התורה. העברנו הצגה מנקודת מבטם של ההרים שרוצים שהתורה תתקבל עליהם, כאשר הר סיני נבחר בזכות "צניעותו". אנחנו מקבלים את  השבת עם  הילדים בהדלקת נרות ע"י אמא של שבת, אבא של שבת ועל ידי כך אנחנו מדמים את תפקידים החשובים במשפחה היהודית. קבלת שבת מתנהלת אצלנו באווירה משפחתית, שירים וסיפורים.

ישנן פרשות שבוע, שדנות בנושאים שלא תואמים את גילאי החניכים ולכן אנחנו מעבירות פעיליות על ערכים הלקוחים מהתורה ומהחינוך היהודי כמו "ואהבת לרעך כמוך", "והדרת פני זקן", מדוע חשוב לברך ולהודות על כל מה שסביבנו, כבוד הזולת, רגישות לסביבה וכן חלקי תפילה כמו קריאת שמע.

 מלבד פרשת השבוע , אנחנו גם מוסיפות העשרה בידע הכללי של  הילדים על החגים לאורך כל השנה.  בפעולות שלנו משתלבים המשחקים והסיפורים שהופכים אותן למהנות וחווייתיות. אנחנו גם מלמדות את הילדים שירים ומה שמשמח אותנו שהם זוכרים את השירים ונהנים לשיר אותם משבוע לשבוע.
בפעילויות שלנו הילדים יוצרים :היצירות הם לרוב קטעי תפילה שלמדו בפעילות או קשורים לחג המתקרב כמו לוח ספירת העומר לתקופה שבין פסח לשבועות.