מועדונית יום לילדי מגדל העמק בכפר הילדים "מגדים"


בשנת 2003 הקימו המחלקה לשירותים חברתיים במגדל העמק בשיתוף עם עמותת SOS וכפר הילדים "מגדים" במסגרת חיזוק קשרי הקהילה , מועדונית יום /רווחה לילדים הנמצאים בסיכון בגילאי 6 - 12 .
המועדונית הינה מסגרת חינוכית- טיפולית, הפועלת חמישה ימים בשבוע בין השעות 13:30 – 19:00 .הילדים אשר נמצאים במועדונית אותרו על ידי המחלקה לשירותים חברתיים , כבעלי עורף משפחתי דל(משפחות אשר נמצא קושי רב לגדל, לחנך וללוות את ילדי המשפחה).
כיום במועדונית הממוקמת בכפר "מגדים"  נמצאים עשרה ילדים, אשר תשעה מתוכם הינם עולים חדשים.

הפעילויות המקיימות במועדונית נערכות בהתאם לצרכי הילדים. הילדים זוכים לארוחות חמות, סיוע בהכנת שיעורי בית, חוגים כגון: דרמה, הישרדות, ספרייה ומחשבים  ומעל לכל בתמיכה אישית וחברתית. כל זאת בכדי להעצים את הילדים, מבלי לנתקם מסביבתם ומהוריהם.
צוות המועדונית משרה אווירה חמה ואוהבת לכל הילדים.

אם הבית – רותי ,אחראית על הארוחות הטעימות והמזינות וכמו כן מסייעת בהכנת שיעורי בית.
מדריכה – אולגה אחראית על התכנים החינוכיים במועדונית כולל  סיוע בהכנת שיעורי בית ועל הקשר עם בתי הספר של הילדים הנמצאים במועדונית.
בנוסף אליהן עוזרות במלאכה  החשובה דפנה בת השירות הלאומי ומורה חיילת מגיעות למועדונית ויוצרות קשר אישי עם הילדים. במהלך השנה מתקיימות פעילויות משותפות של הורים וילדים.
המועדונית נהנית מליווי ותמיכה יומיומיים של צוות הכפר הכולל סיוע לוגיסטי נרחב , הסעות , חוגים, חגיגת חגים במסגרת הכפר ,אירועים שונים ועוד. מלבד התמיכה העיקרית של הכפר,המועדונית נהנית גם מסיוע של חברת טאואר סמיקונדקטור (Tower Semiconductor) במגדל העמק.