המודל של כפרי SOS

קווים מנחים במודל כפר SOS

1. מודל הטיפול המשפחתי בילדים של SOS מהווה את המסגרת לעבודתנו
הילדים זוכים להזדמנות לגדול בסביבה משפחתית תומכת ובטוחה וליצור מערכות יחסים ארוכות טווח. אם SOS בונה משפחה אוהבת שבה ילדים לומדים ערכים וחולקים באחריות. היא מנהלת את חיי המשפחה על פי תקנים מקצועיים של טיפול בילדים ומקבלת את התמיכה הדרושה ממנהל הכפר ואנשי צוות אחרים, כדי להבטיח שצורכי הילדים יזכו למענה וזכיותיהם יכובדו.

2. אם SOS  עומדת בראש משפחת SOS
אם SOS חולקת את חייה עם הילדים, מעניקה להם ביטחון רגשי והזדמנות לפתח מערכות יחסים חדשות וארוכות טווח במסגרת של משפחה חמה ואוהבת. בה בעת אם SOS היא אשת מקצוע בתחום הטיפול בילדים שעובדת בשיתוף פעולה עם אנשי צוות אחרים בכפר כדי לתת מענה לצורכי הילדים.

3. ילדים מוצאים בית במשפחת SOS כאשר זהו הפתרון הטוב ביותר לצורכיהם
רק הילדים שמשפחת SOS היא הפתרון הטוב ביותר לצורכיהם יתקבלו לכפר הילדים SOS. תהליך קבלת הילדים כולל הערכה מעמיקה של כל ילד לפני הצטרפותו או הצטרפותה למשפחת SOS

4. קידום התפתחות הילד
כל ילד זוכה להזדמניות להתפתחות אישית המותאמות לצרכים ולפוטנציאל שלו או שלה. אם SOS מנחה את התפתחות הילדים במשפחת SOS שלה. אנשי צוות אחרים בכפר הילדים SOS תומכים בה על ידי אספקת שירותים וארגון פעילויות שאינם זמינים בקהילה. כל אנשי הצוות מכבדים את זכויותיו של כל ילד.

5. תכניות נוער מציעות הזדמנות להתפתחות עצמית
תכניות נוער מציעות הזדמנויות ללמידה וצמיחה והן חלק מכל כפר ילדים SOS. אנשים צעירים מפתחים את העמדות, ההתנהגיות, הביטחון העצמי והכישורים הדרושים כדי ליטול אחריות לבניית עתידם ולהפוך לאזרחים טובים ותורמים בחברה.

6. כל משפחת SOS חיה כחלק מהקהילה
כל משפחת SOS חיה כחלק בלתי נפרד מהקהילה ומשתתפת בחיי הקהילה. הילד יוצר קשרים, לומד כישורים חשובים ומפתח את הביטחון העצמי הדרוש כדי להפוך לחבר פעיל ותורם בקהילה.

7. שימוש אחראי בכספים ובנכסים
המערכות האדמיניסטרטיביות בנויות כך שיבטיחו שקיפות ובה בעת יפתחו תחושת אחריות בכל משפחת SOS ובקרב כל עובדי הארגון. היישום העקבי של מערכות אדמיניסטרטיביות יעילות אלו מקדם את השימוש האחראי בכספים ובנכסים.

8. תכנון והערכה מבטיחים סביבה איכותית של טיפול בילדים
איכות הטיפול בילדים משתפרת בהתמדה על ידי הערכה ותכנון. תכניות יוצרות מסגרת ברורה לפעילות עתידית, קובעות סדרי עדיפויות ומאפשרות לעובדי הארגון לבצע את עבודתם בצורה יעילה ומתואמת.

9. קידום הלמידה והצמיחה של כל עובד
אנו מטפחים תרבות שמקדמת התחלקות במידע, למידה, צמיחה ויצירתיות בקרב כל עובדי הארגון. צורכי הכשרה אישיים נבחנים היטב וצמיחתו ארוכת הטווח של כל עובד זוכה לעידוד ולתמיכה. שיטות עבודה מובנות היטב בתחום משאבי האנוש עוזרות לפתח כישורים וליצור תחושת אחריות ומחויבות רבה יותר בקרב עובדי הארגון.

10. מנהל הכפר עומד בראש כפר הילדים SOS
מנהל הכפר מנחה את התפתחותו הכוללת של כפר הילדים SOS על ידי קידום ערכי הארגון, קביעת מטרות ויעדים ביחד עם צוותו ומתן שירותי תמיכה למשפחות SOS. הוא מנחה את עבודתם של כל אנשי הצוות וממלא תפקיד מרכזי בהנחייתה ובקידומה של ההתפתחות המקצועית של אימהות SOS.