מה זה כפר ילדים?

כפר הילדים בנוי במבנה משפחתי ומורכב מ - 12-10 בתי ילדים ובתי מתבגרים. תפיסת  SOS מבוססת על "טיפול משפחתי ארוך טווח", כל בית ילדים מהווה יחידה משפחתית המנוהלת על ידי אם בית, שמטפלת בשבעה ילדים, בגילאים שונים, עם חום, אהבה, כבוד, שייכות ואוירה חינוכית – טיפולית.

המשפחתון שבראשו עומדת אם הבית  מתנהל כיחידה עצמאית, אם הבית מבשלת לילדים ארוחות ע"פ טעמם והבית מעוצב ומסודר ע"פ בחירת אם הבית בשיתוף הילדים. לרשות אם הבית  קיימת מערכת רחבה ותומכת  של אנשי מקצוע וצוות מטפלים (מנהל כפר, אם בית מרכזית, רכז חינוך, עובדים סוציאליים, מדריכי נוער, מתנדבי שנת שירות, מורים לשעורי עזר, מזכירה, הנהלת חשבונות, מנקה וכדומה) המלווים את המשפחתון ומסייעים לה במטלות הבית ובקידום התפתחות הילד. צוות הכפר מסייע בשיקום הילדים והחזרתם לתפקוד טוב ובריא בקהילה 

  • ארבעת עקרונות הארגון

    מרכיבים המרכזיים

    הטיפול המשפחתי ארוך הטווח של כפר הילדים SOS מבוסס על ארבעה עקרונות יסוד: האם, אחים ואחיות, הבית והכפר לקריאה מורחבת לחצו כאן!
  • המודל של כפרי הילדים של הארגון

    המודל של כפרי SOS

    קווים מנחים במודל כפר SOS 1. מודל הטיפול המשפחתי בילדים 2. אם הבית 3. חיים בתוך המשפחה 4. התפתחות הילד 5. תכניות נוער 6. החיים בתוך קהילה 7. אחריות 8. תכנון והערכת הטיפול בילד 9. קידום הלמידה והצמיחה 10. מנהל הכפר לקריאה מורחבת לחצו כאן!